Sports Briefly . . .

Over 30

Meridien Hardwoods 15, Crescent Beer 3

2b-Doug Atteberry (M), Mike MacIntosh (M), Brandon Ferman (M), Matt Greer (M). WP-Jay Reese. LP-Denny Viglo.

Fralick Chiropractic/Klenowski Law 18, Quickstaff 9

2b-Mark Massa 2 (F), Barry Klenowski (F). 3b-Dustin Wilcox (F). HR-Klenowski (F), Caleb Gnage (F), Darrin Trubic-GS (Q).

Fralick Chiropractic/Klenowski Law 15, Freddie’s Bar 3

2b-Dustin Wilcox (FC), Nate Dossey 2 (FC). HR-Dustin Wilcox (FC), Mike Massa (FC).

Mangione Beverage 16, Kwik Fill 9

2B – Jake Tkach (M), Torrey Means (M), Joe Bees (M), Bill Nebinski (M), Scott Chase (M), Pat Shay (K).

CoEd

Park Avenue Motor Car 17, West Side Bar & Grille 13

WM Jenkins Trucking 17, Whirley Drinkworks 10

Curtis Contracting 29, Gramm Zs 7

Midtown Motors 14, Clarendon VFW 3

Munch Appliance/Peppermill 18, Dunham’s Frosty Chalet 5

Crone’s/DZ Designs Dingers 34, Rusted Nutz 23

Real Living Real Estate Experts 21, American Legion Post 135 15

Final Standings:

Munch Appliance Repair/Peppermill: 9-1 (237 runs)

American Legion Post 135: 9-1 (219 runs)

Curtis Contracting: 8-2 (235 runs)

Park Avenue Motor Car: 8-2 (205 runs)

WM Jenkins Trucking: 7-3 (170 runs)

Real Living Real Estate Experts: 7-3

West Side Bar & Grille: 7-3 (167 runs)

Crone’s/DZ Dingers: 5-5

Rusted Nutz: 4-6 (147 runs)

Midtown Motors: 4-6 (124 runs)

Dunham’s Frosty Chalet: 4-6

Whirley Drinkworks: 3-7

Superior Tire: 2-8

Clarendon VFW: 2-8

Darr’s Snowplowing: 1-9

Gramm Zs: 0-10

Golf

Maplehurst CC

Youngsville Area Senior League

First place gross: Tim Sandberg – 38

Second place gross: Bob Saunders, Bill Young – 39

Third place gross: Jim Fehlman, Regis Thompson, Art Ward, Doyle Cribbs, Dean Berisford, Kim Reynolds – 41

First place net: Doyle Cribbs – 27

Second place net: Dean Berisford – 28

Third place net: Bill Young – 30

Birdies: Jim Fehlman, Norm Button, Gary Wood, Terry Jackson, Doyle Cribbs

Cable Hollow GC

2-Man League

First place team: Maurice Bennett/Jon Vincent – 168

Second place team: Zack Fincher/Tom Anderson – 166

Third place team: Ryan Lemon/John Lindsay – 165

Low gross: Ryan Lemon – 36

Low net: Mark Kulka, Troy Jackson – 32

Fitch Disposal Scramble League

First place team: Dick Schuler/Bob Orbanic – 82

Second place team: Mark Kulka/Greg Latimer – 81.5

Third place team: Darryl Burlingame/Brad Gray – 79

Low gross: Larry Webb/Ken Dirling – 32

Low net: Larry Webb/Ken Dirling – 32

Conewango Valley CC

Ladies Day

Individual low net: Betsy Senger – 34, Marlene Sandberg – 36, Judy Dale – 39, Sally Steele – 41, Debbie Vicini – 42, Barb Wilson – 42, Anita Pellegrino – 44, Linda Ditka – 45, Michelle Lauffenburger – 45, Ruth Derby – 46

Closest 2nd shot #16: Betsy Senger – 8 feet, 10 inches

COMMENTS